Kibariye İsminin Anlamı

Kibariye isminin anlamı, beş farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1Güvercine Benzeyen Bir Kuş Türü
 • 2TDK Davranış, düşünce, duygu bakımından ince, nazik olan.
 • 3TDK Seçkin, değerli
 • 4TDK Zengin, soylu
 • 5[Bakınız: Kibar]
 • Cinsiyeti: Kız
  Kökeni: Arapça
  Söylenişi: kiba:riye
  Kuran 'da geçmiyor.

Kibariye hakkında ek bilgi

 • Kibariye (d. 10 Ağustos 1960, Manisa), Çingene kökenli Türk Arabesk-pop müzik şarkıcısı. Asıl adı Bahriye Tokmak olan Kibariye, 10 ağustos 1960 yılında Doğan ve Makbule Tokmak çiftinin ilk çocuğu olarak Manisa'nın Akhisar ilçesi Kapaklı köyünde doğdu. Kibariye doğduğunda annesi ile babası henüz evlenmemiş ve bu nedenle nüfus kayıtlarına doğum tarihi daha sonra 1959 olarak geçti. 1981'de kayıtlardaki doğum tarihinin düzeltilmesi için mahkemeye başvurdu ve 1960 olarak değiştirildi. Ailede daha sonra 8 kardeşi oldu. Ailesi pamuk ve tütün toplayıcılığı ile geçinmekteydi. Ailesinin geçim sıkıntısı nedeniyle hiç okula gitmedi. İlk olarak Akhisar'da bir gazinoda sahne aldı. Kısa süre sonra aynı gazinoda çalışan bir arkadaşının aracı olmasıyla 1974'te İzmir'deki bir pavyona sahne almak için gitti. Ancak pavyon sahipleri Kibariye'nin sesini dinlemeden, fiziğine bakarak Kibariye'yi işe almadı. İki yıl sonra 1974'te yine aynı "Çağlayan Saz"a gitti ve bu kez pavyon sahibiyle anlaşarak sahne aldı ve 150 lira aldı. 1980'lerde İzmir sahnelerinde çalışan Kibariye, o yıllarda İzmir Fuarı'na gelen tüm sanatçıların dikkatini çekti. Bunlar arasında Muzaffer Özpınar da vardı. Ünlü bestekar, sanatçıyı o zamanlar İstanbul’da Stardust gazinosunu çalıştıran Turgut Akyüz'e anlatır ve merhum Turgut Akyüz Kibariye'yi dinlemek ister. İzmir'den İstanbul'a gelen Kibariye'nin kaderi de böylece değişmeye başlamış olur. Gazinocu Turgut Akyüz tarafından çok beğenilen Kibariye Stardust gazinosunda sahne almaya başladı. Kibariye çok kısa sürede gerek sesi, gerekse yorum her şeyden önemlisi de doğallığıyla tüm medyanın dikkatini çekti. Böylece bir teklif yılbaşı gecesi (1981) TRT Televizyonundan gelir. Kibariye'nin yaşamını birden bire değiştiren yeni hayat başlamış oldu. 1982'de ilk kez bir sinema filminde rol aldı. Kibariye Kim Bilir adlı parça ile çıkış yakalar ve 1981'den 1990'lara 21 albüm yaptı. Halkın Kibariye'ye gösterdiği yoğun ilgi çeşitli gazinolarda gece kulüplerinde Anadolu ve Avrupa turnelerinde çalışması sağlamış oldu. Bu çıkış Özel TV kanallarının da ilgisini çekti. İlk show programı "Darısı Başınıza" isimli evlendirmeyi konu alan eğlence programı ile Kanal 6 ile başladı daha sonra "Eğlen Coş İşte Kiboş" ismi ile atv'de devam etti. Star TV'de "Kibariye Show" ile ve son olarak TGRT'de yapılan program ile sona ererdi. Ardından 2011 yılı Ekim ayında Kanaltürk'te Kibariye isimli programa başladı. Kibariye’nin bugüne kadar çalışmış olduğu şirketler Süper Atlas Plak-SembolPlak, Bayşu Müzik, Makro Müzik-Banko ve Prestij Müzik'tir.

Kibariye isminde kaç kişi var?

Türkiye

1959

İstanbul

172

Ankara

52

İzmir

92

Türkiye'de Kibariye ismini kullanan 1.959 kişi bulunmaktadır.

İstanbul'da Kibariye ismini kullanan 172 kişi bulunmaktadır.

Ankara'da Kibariye ismini kullanan 52 kişi bulunmaktadır.

İzmir'de Kibariye ismini kullanan 92 kişi bulunmaktadır.

Kibariye isminin Türkiye sıralaması

Türkiye

2173. (Ahmet Sefa)2174. (Kibariye)2175. (Lavin)

Kız

988. (Çiler)989. (Kibariye)990. (Lavin)

Kibariye en çok kullanılan 2174. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 989. isimdir.

Kullanıcılara ait sonuçlar

6 yıl önce
0
0 0

Kibariye isminin isimbululutunda görüntülenme sayısı üçyüz yetmişbeşdir.

Ziyaretçilerimizden sıfır kişi Kibariye ismini öneriyor, sıfır kişi önermiyor.

Özellik

Renk

Kader Sayısı

1

İradesi güçlü , genellikle olumlu bir amaç üzerinde odaklanan motive edici kişilerdir. Detaylardan hoşlanmazlar ve kaçınmalıdırlar, yoksa çabaları hedeften uzaklaşabilir.Tehlikeli bir durumla karşılaşabilirler. 1 rakamı zirvenin ve egoizmin sembolü olduğu için bu insanlar bencil ve inatçı olabilirler.Bu nedenle kendi çıkarlarını gözetirler. Kendi çıkarlarının başkalarının çıkarlarıyla çatışmamasına dikket edilmesi gereklidir. Çünkü dostlarını düşman haline çevirebilirler.Eğer kendilerini kontrol etmeyi öğrenirler ise gelecekleri parlak olur. Bir rakamı öncü ve kudretli insanı temsil eder.Kendine güveni ve cesareti oldukça yüksektir. Fazla para kazanıp rahatça harcamaya eğilimleri vardır.Özel hayatlarında çok kıskanç, ateşli ve sahiplenicidirler.

Olumlu yönleri
Kendine güveni tam olan, rekabetden korkmayan, kararlı, enerjik, açık sözlü, fikrini açıkça ifade edebilen, mert, girişimci, cesur, risk almaktan kormayan, hızlı öğrenen, amacına uygun hareket eden, önderlik etmeyi seven, maceraya atılmaktan korkmayan, yenilikleri seven, hareketli, samimi, lider, atılgan, cömert, güçlü, deneyimlerinden ders çıkaran

Olumsuz yönleri
Karamsar, kolay etki altında kalan, çabuk değişen fikirler, disipline olmakta zorlanan, kırılgan, zora gelemeyen, şartlara göre çabuk yön değiştiren

Fiziksel özellikleri
İnce uzun, atletik yapıya sahip,kafa şekli uzun ve üçgenimsi, bazılarının boynu kısa, omuzları geniş, keskin güçlü yüz hatlarına sahip, iri gözleri olan, geniş ve çukurlu bir çeneye sahip, ağız yapısı dügün, ince dudaklı,geniş alınlı, saçları gür ve sıktır. Kararlı ve etkileyici bir ses tonu vardır.

Kibariye İsminin Harf Analizi

Kişiye Kibariye ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Kibariye İsminin Kişilik Analizi

Kibariye ismindeki kişiler hayal güçlerinde sınır tanımazlar. Yaratıcılıklarını yansıtma fırsatı bulacakları tüm işlerde başarı elde ederler. Sanata ilgi duyarlar ve aynı zamanda yeteneklidirler. Ruh halleri melankoliye ve depresyon eğilimindedir. Bu dalgalanmalar, davranışlarında dengesizliğe sebep olur. Sevdiği işi yaparlar ve bundan gurur duyarlar. İşleri onu manevi olarak tatmin etmezse tüm cesaretini kaybederler. İlişkilerini çok yoğun yaşarlar. Hem sevdiğine hem de ailesine karşı kıymet bilir ve değer verirler.

Kibariye İsmi Caiz mi ,Konulabilir mi ?

✔ Kibariye ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kibariye isminin anlamını gözden geçirin!

Kibariye İsminin Numerolojisi

Kibariye isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
İ: on iki
B: iki
A: bir
R: yirmi bir
İ: on iki
Y: yirmi sekiz
E: altı
TOPLAM: 96

Kibariye İsmine Benzer İsimler

Kibariye isminde bulunan harf sayısı sekiz, hece sayısı dörtdür.

Aşağıdaki gruplar halinde bulunan isimler özel bir yazılım sayesinde cinsiyet ve ses uyumu bakımından en yakın olanları bir araya getirilmiştir.

İlk beş harfi ses uyumu olan isimler
Kibar , Kibare
İlk üç harfi ses uyumu olan isimler
Kibele
Son beş harfi ses uyumu olan isimler
Sariye , Mariye , Nariye , Kariye
Son dört harfi ses uyumu olan isimler
Kadriye , Hayriye , Nuriye , Huriye , Fikriye , Bedriye , Şükriye
Son üç harfi ses uyumu olan isimler
Rukiye , Asiye , Remziye , Saniye , Zekiye , Safiye , Naciye
İlk ve son iki harfi ses uyumu olan isimler
Kifaye
İlk ve son harfi ses uyumu olan isimler
Kamile , Kerime , Kafiye , Katibe , Kaniye , Kadife , Kebire

Kibariye ismi ile uyumlu olan erkek isimleri
Kariye , Bekriye , Seciye , Muaviye , Tahliye , Ermiye , Hudeybiye , Köse , Kete , Katade , Kardide , Kırteke

Yorum